FEN HOCAM HAKKINDA

Fen Hocam 01 Şubat 2021 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

Fen Hocam‘da; 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine fen bilimleri dersinde yardımcı olmak amacıyla eğlenceli, öğretici ve faydalı içerikler sunulmaktadır.

İçerikler tamamıyla özgün olup fen bilimleri ders kazanımları dikkatlice incelenerek hazırlanmaktadır. İçeriklerdeki görseller ortaokul öğrencilerine hitap edecek şekilde yaş aralığı göz önüne alınarak özenle seçilmektedir.

Öğrenciler fen bilimleri dersinde eksik kaldıkları konuları hazırladığımız konu anlatımlarından tekrar edip sonrasında da konu sonu testleri ile pekiştirme fırsatı yakalayacaklar. Aynı zamanda öğrenciler soru sor butonuna tıklayarak anlamadığı soruları sorarak bizler tarafından detaylı ve açıklayıcı cevaplar alabilme şansına sahiptir. Fen Hocam kar amacı gütmeyen bir web sitesidir ve içerikleri tamamen ücretsizdir. Fen Hocam‘daki içerikler izinsiz asla kullanılamaz.

Sonuç olarak Fen Hocam‘ın amacı doğru bilgileri anlaşılır ve yalın bir şekilde öğrencilere sunup onların eğitim hayatlarında gelişimlerine katkı sağlamaktır.

Dünyaya kuş bakışı bakmak için kendinizi eğitin, her şeyin ne kadar küçük ve önemsiz olduğunu göreceksiniz.

-Ernest Hemingway

Başa dön tuşu